Ми вже маємо певний досвід в підтримці подібних заходів, і з упевненістю можемо сказати, що в цьому році Nordic Walking Midsummer Fest вийшов найбільш невимушеним, позитивним, заряджаючим, а завдяки погоді ще і сонячним заходом. Наша компанія із задоволенням підтримала атлетів і представила вельми цікаві новинки від Gabel і Uquip.

Nordic Walking Midsummer Fest 2021

 

Зміст:

 

1) Коротко про фестиваль

2) Новинка від Gabel  - E-Poles

3) Питання учсників - Відповіді виробника

4) Інші популярні моделі Gabel

5) Новинки Uquip

6) Змагання

7) Відео

 

Про фестиваль:

 

Фестиваль організований Міжнародною федерацією ONWF National Club of Ukraine LET'S GO і Національним музеєм народної архітектури та побуту України. Власне в музеї під відкритим небом в історичній місцевості Пирогов (Київ) і проходив фестиваль. Назва фестивалю невипадкова: саме так називається найпопулярніший в Скандинавії (на батьківщині скандинавської ходьби) літній фестиваль, що проходить в день літнього сонцестояння. Наша компанія була запрошена в якості спонсорів.

Nordic Walking Midsummer Fest 2021Nordic Walking Midsummer Fest 2021

За нашими скромними підрахунками старти зібрали до двох сотень учасників не тільки з Києва, а й з Житомира, Полтави, Харкова, і багатьох інших міст України. Практично всі відомі клуби скандинавської ходьби були тут представлені, що зробило цей фестиваль дійсно всеукраїнським.

Для нас самих даний фестиваль був вкрай цікавий і корисний, оскільки ми змогли побачити в справі сучасні і дуже цікаві напрямки фітнесу, такі як універсальні тренажери-палки BungyPump і система фітнесу на основі скандинавської ходьби Nordic Power, що були представлені нашими колегами.

 

Новинка від Gabel - E-Poles

 

Однак без зайвої скромності скажемо, що найбільше уваги було прикуто до ультрасучасних електронних палиць для скандинавської ходьби Gabel E-Poles, які ми вперше ексклюзивно представляли в Україні. Цю новинку українські інструктори з нетерпінням очікували 4 місяці з того самого моменту, як ми заявили про те, що тепер продукція Gabel офіційно представлена в Україні. Що ж саме можуть електронні палиці E-Poles - Ви знайдете в детальному описі моделі на нашому сайті.

Nordic Walking Midsummer Fest 2021Nordic Walking Midsummer Fest 2021

Незважаючи на те, що проект E-Poles побачив світло ще в кінці 2019 року, система електронних палиць постійно допрацьовується, і на суд українських інструкторів була представлена ​​остання розробка з оновленим ПЗ і збільшеною максимальною висотою, що дозволило поліпшити баланс палиць і уникнути зачепів замків-фіксаторів за коліна під час ходьби. Група розробки з Італії була дуже зацікавлена ​​у відгуках українських інструкторів, які допомогли б знайти і визначити потреби українських спортсменів та вдосконалити електронні палиці.

Ми надали можливість кожному бажаючому зробити невеликий трихвилинний прохід з палицями, записали тренування, і відправили звіти всім бажаючим на Viber.

Інтерфейс ПЗ E-Poles

Але головне ми отримали значну кількість цікавих питань, на які виробник негайно дав докладні відповіді. У цьому блозі ми і викладаємо основні питання, які цікавили українських користувачів, і відповіді від італійських розробників:

 

Питання від учасників - Відповіді виробника

 

Питання: Чому E-Poles не фіксують силу відштовхування атлета від землі, якщо це насправді важливо для розуміння ефективності занять? Чому в палки не вбудований динамометричний датчик?

Відповідь: Всі інструктори думають однаково, але університети говорять про те, що це не так вже й важливо; якщо техніка правильна, поштовх відбувається природно. Динамометр вимагає багато енергії для роботи і, як наслідок, дуже великої і важкої батареї великої ємності. В майбутньому ми обов'язково додамо його, але технологіям потрібно зробити ще кілька кроків вперед, щоб палиці вийшли зручними для занять.

Питання: Українські користувачі хотіли б, щоб ПЗ електронних палиць давало певні рекомендації по техніці: наприклад: Треба поліпшити кут постановки правої палиці або інші рекомендації. Зазвичай це робота інструктора. Але вони вважають, що було б корисно, якби студент міг тренуватися самостійно.

Відповідь: Існують десятки філософій і поглядів на те, як слід виконувати техніку скандинавської ходьби. Ми вважали за краще залишатися нейтральними і надати деякі об'єктивні дані для роботи. У будь-якому випадку індекси дають оцінку того, де можна поліпшити (шкала від 0 до 100, червоний, жовтий, зелений), в основному симетрію техніки, але часто потрібен інструктор. Саме тому в даному продукті більш зацікавлені інструктора. Для більш просунутих же користувачів дані, які відображаються в додатку вже зрозумілі і корисні для поліпшення техніки самостійно.

Питання: інструктора хотіли б бачити візуалізацію ходьби. У додатку ми бачимо тільки сухі цифри. Але було б наочніше побачити візуально, як рухається атлет під час свого тренування.

Відповідь: У нас вже є щось подібне, але це працює на програмному забезпеченні, яке використовується університетами в дослідницьких цілях, і поки що це не буде доступно для широкого загалу. Однак нам вдалося дізнатися, що розробки в цьому напрямі все ж ведуться, і швидше за компанія Gabel просто не хоче завчасно оприлюднити значне оновлення свого ПЗ.

Питання: Чому додаток E-Poles не враховує зріст атлета? Деякі інструктори вказали на цю проблему, пояснюючи, що кут і деякі інші дані можуть відрізнятися для людей різного зросту. Також, я думаю, що було б в цьому випадку корисно ввести висоту палиць. Якщо Ви використовуєте палиці 120 см - у вас буде один кут, якщо Ви використовуєте палиці 105 см - у вас може бути інший кут.

Відповідь: Це вірно, але кожен може приблизно визначити правильну довжину палиць за допомогою формули: висота x 0,68, а потім при необхідності відкоригувати її з отриманням практичного досвіду. Для кутів немає золотого числа, але діапазон від 45 до 50 означає, що Ви добре працюєте. Якщо Ви перебуваєте за межами цього діапазону, або Ви порушили правильну техніку, або Ваші палиці неправильного розміру. Якщо коротко, то правильна довжина палиць залежить від багатьох змінних (зріст, рівень атлета, рівень підготовки, швидкість ходьби, довжина рук, довжина ніг, ухил місцевості, асиметрія тіла). Ми дотримуємося того, що можемо об'єктивно виміряти. Ми надаємо можливість інтерпретації даних користувачеві або інструктору.

Що ж, на нашу думку досить переконливо. В даний момент ми тестуємо Gabel E-Poles спільно з деякими інструкторами (Зокрема з Юрієм Коротєєвим, Тетяною Сироткіною) і звичайно ж виникає ряд додаткових важливих питань і пропозицій по роботі додатка на які ми дамо відповіді на найближчих заходах по скандинавській ходьбі або в черговому випуск блогу. Однак у чому одноголосно сходяться думки всіх користувачів - це одні з найбільш збалансованих, зручних і якісних палиць для скандинавської ходьби.

І на додаток: В червні ми привідкрили завісу, і сказали, що спільно з Юрієм Коротєєвим (Україна) і Олександром Мєхом (Білорусь) працюємо над перекладом додатку E-Poles на українську та російську мови. Так ось, починаючи з 9 серпня українські користувачі можуть використовувати ПЗ E-Poles українською або російською мовою, в залежності від того яка мова у Вас встановлено пріоритетною на смартфоні.

Інтерфейс ПЗ E-Poles

 

Інші популярні моделі Gabel

 

Але, звичайно ж, не тільки одна цікава модель є в асортименті виробника Gabel. На фестивалі ми представили більш широкий асортимент з нової поставки. Зокрема відмінні відгуки отримали палиці Gabel Inverso Ca, виконані зі 100% карбону Snake Carbon, яким славиться виробник. Особливість даної моделі в тому, що вона, по суті, об'єднує стабільність фіксованих палиць і можливість точного налаштування висоти телескопічних палиць. Саме з цією моделлю стартувала на дистанції 7 кілометрів Катерина Сорокіна (інструктор клубу Life Happy).

Gabel Inverso CaКатерина Сорокіна (Life Happy) і Gabel Inverso Ca

Програма фестивалю була досить об'ємною і звичайно ж вистояти цілий день на сонці - заняття непросте. Тому ми прихопили з собою наші нові ультралегкі крісла і стільці Uquip, періодично відпочивали на них самі і пропонували протестувати всім бажаючим. За підсумками тестів висновки такі:

 

Новинки Uquip

 

Крісло розкладне Uquip Three Sixty хоч і не дешеве, але точно вартує своїх грошей. Найголовніша перевага цього крісла - воно не просто стоїть, а ще й обертається, і при цьому є цілком стійким. Приємно здивувало, що секції настільки підігнані, що каркас збирається практично сам. Зручно, компактно, важить небагато. Навіть не пошкодували, що не взяли з собою великі комфортні крісла, а зупинили свій вибір саме на Uquip Three Sixty.

Uquip Three Sixty Anthracite/GreyUquip Three Sixty Anthracite/Grey

Стілець розкладний Uquip Trinity дійсно маленький. Але прошу не «хейтити» його за це, оскільки його перевага - це його надкомпактність і мала вага. При вазі порівнянній з двома плитками шоколаду, цей стілець витримує 150 кг навантаження. І не сумнівайтеся, ми це перевірили. Було смішно, коли два здорових дядьки сіли на мініатюрний стільчик, але чого не зробиш заради експерименту. Витримав.

Uquip Trinity M GreyUquip Trinity M Grey

Стілець розкладний Uquip Fancy - злегка допрацьована, але цілком впізнавана форма стільця, точно знайома туристам з 30-річним досвідом. Стілець не найлегший, тому що зі сталевим каркасом, але точно надійний, тому що зі сталевим каркасом. І точно для своїх розмірів це один з найширших і найзручніших стільців.

Uquip Fancy Blue/GreyUquip Fancy Blue/Grey

Крісло розкладне Uquip Kirby - щоб ні у кого не було сумнівів, це дійсно дитяче маленьке крісло. На нашу думку, воно відмінно підходить для діток дошкільного віку. Для дітей воно набагато зручніше, ніж великі крісла для дорослих, на які дитині потрібно ще залізти. А тут стільчик якраз для дитини.

Uquip Kirby Blue/GreyUquip Kirby Blue/Grey

 

Змагання

 

А що ж спортивна складова? Були старти на 5 і 7 кілометрів, були переможці, були медалі та цінні призи. Ми також долучились до призового фонду. Було приємно побачити, що переможець Київ Євро Марафон 2021 Андрій Блануца (Ліга скандинавської ходьби Київщини) в цей раз виступав з призовими палицями Gabel Vario S-9.6. З цієї ж популярною моделлю вийшла на дистанцію Марина Дороган - президент клубу Life Happy. А також на старті була помічена флагманська модель Gabel Cobra Re-Volution 3S.

Gabel Cobra Re-Volution 3SАндрій Блануца з палицями Gabel Vario S-9.6 Jeans

У свою чергу ми вдячні організаторам цього фестивалю і нашим хорошим партнерам - Ірині Черемисиній і Сніжані Безезі (клуб скандинавської ходьби LET'S GO). Свято вдалося.

Nordic Walking Midsummer Fest_2021

Скандинавська ходьба - це чудовий вид активності, що набирає обертів в Україні і в світі. На сьогодні Скандинавська ходьба переведена в розряд спортивних змагань. Всіх бажаючих більше дізнатись про скандинавську ходьбу, ми із задоволенням познайомимо з клубами скандинавської ходьби і допоможемо підібрати інструктора. До зустрічі на наступних стартах!

 

Відео

 

 

Автор огляду: Авдєєнко Дмитро